YACHT TIMER - Frederique Constant

Přejít na obsah
YACHT TIMER REGATTA COUNTDOWN
MENU KOLEKCE
Rodinná společnost byla v podnikání sotva jedno desetiletí, když představila své první hodinky typu regatta, které byly součástí její kolekce Yacht Master. Hodinky s pozoruhodným rukopisem byly poctou lásce k plachtění, kterou cítil Peter Stas, spoluzakladatel Frederique Constant.

NÁVRAT IKONY

O dvacet dva let později, v roce 2019, uskutečnily hodinky Regatta svůj slavný návrat. Tyto jsou součástí kolekce přejmenované na Yacht Timer. Jméno nemohlo být vybráno vhodněji, protože Regatta má vestavěný časovač, který odpočítává kritických 10 minut před tím, než plachetnice vyrazí do závodu.

Závodníci regatty mohou pomocí odpočítávání najít nejlepší polohu pro seřazení vpředu na základě větru a ostatních plavidel - a to bez nutnosti překonat imaginární startovní čáru. Jedná se o taktický a rozhodující manévr, vyžadující přesný nástroj, který lze odečíst na první pohled, protože je třeba neustále vytahovat či spouštět plachty, aby loď udržela polohu co nejblíže této linii.
SPRÁVNÁ POZICE NA STARTU

Frederique Constant nenavrhl „námořně inspirované“ hodinky, ale spíše originální regatta hodinky, které jsou funkční v závodních podmínkách. Dokonale čitelný původní displej z roku 1997 zůstal nezměněn. Je vybaven pěti tečkami v horní části číselníku. Každá tečka představuje jednu minutu. Horní tlačítko aktivuje první odpočítávání, které pomalu mění všechny body z bílé na modrou, což je kontrastní barva číselníku. Po uplynutí pěti minut, je zbarveno všech pět bodů.

Poté začne druhé odpočítávání označovat posledních pět minut před začátkem závodu. Tentokrát se všech pět bodů postupně změní na oranžové. Když je poslední, pátý bod změněn na oranžový a druhá ručka ukáže poledne, regatta je odstartována!
SKVĚLÁ ČITELNOST ČÍSELNÍKU

Vše na Yacht Timer Regatta je navrženo tak, aby bylo skvěle čitelné. Protože jedinou komplikací kalibru, která by měla být středem pozornosti, je odpočítávací měřič, rytý číselník zachycuje každý odraz světla. Indexy jsou koncipovány tak, aby neustále zobrazovaly lesklou leštěnou stranu, kterou lze vidět bez ohledu na úhel slunce. Ručky a indexy mají výplň z luminiscenčního materiálu pro zatažené dny.

MĚNÍCÍ SE VÍTR                            

Plachty této nejnovější kolekce již byly naplněny čtyřmi modely. Dva jsou provedeny v růžovém zlatě s navy modrou nebo stříbrnou ciferníkem na aligátorovém popruhu. Třetí obsahuje kombinaci ušlechtilé oceli a růžového zlata na bicolorovém tahu. Čtvrtý model této kolekce má elegantní moderní šedé barevné schéma s ocelovým pouzdrem a postříbřeným číselníkem na černém řemínku z aligátora. Frederique Constant také přidává ke všem modelům robustní, černý kaučukový pásek.
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2023 | Design Trade s.r.o.  | info@dtgroup.cz | tel.:  +420 466 615 078
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz  
tel.:  +420 466 615 534
© 2022 | Time Trade s.r.o.
info@time-trade.cz
tel.:  +420 466 615 534
Návrat na obsah