VŠE O HODINKÁCH FREDERIQUE CONSTANT - Frederique Constant

Přejít na obsah
VŠE O HODINKÁCH FREDERIQUE CONSTANT
SERVIS
Poprodejní servis je považován za jeden z nejdůležitějších důvodů pro nákup vysoce kvalitních hodinek Swiss Made. Ve společnosti Frédérique Constant si ceníme trvalého vztahu s vámi, našimi zákazníky. V případě jakýchkoli připomínek nebo dotazů nás můžete vždy kontaktovat. Záruční doba našich hodinek je 2 roky. Kromě toho vám kdykoli rádi provedeme pozáruční servis Vašich hodinek.
SERVISNÍ CENTRUM PARDUBICE
Naše mechanické hodinky jsou skvělý přístroj. Zacházejte s ním opatrně a vyvarujte se násilných otřesů a nárazů, protože zanechává stopy na pouzdru (zejména na pouzdrech ze zlata) nebo může poškodit vnitřní mechanismus hodinek. Nenechávejte hodinky také na místech s příliš vysokými teplotami (např. Auto na přímém slunci) nebo silnými magnetickými poli (reproduktorové skříně), aby nedošlo k poškození mechanismu. Setrvačka v automatických hodinkách Frédérique Constant má 28 800 kyvů za hodinu a převodové ústrojí se pohne 241 200 krát vpřed. Za čtyři roky to představuje více než miliardu impulsů. Doporučujeme vám, abyste k nám své hodinky každé 3-4 roky přivezli pro důkladnou kontrolu.  Náš vyškolený hodinář je důkladně prohlédne, než vyčistí a promaže mechanický strojek.
AUTOMATICKÝ NÁTAH
Rotor uvnitř hodinek s automatickým nátahem převádí každý pohyb předloktí na energii, která dodává hodinkám energii pro další chod. Při plném nátahu poskytuje hodinám výkonovou rezervu asi 40 hodin. Řada Frédérique Constant waches požívá vysoce kvalitní samonavíjecí mechanické strojky. Pokud jsou hodinky nošeny pravidelně a aktivně, neměly by nikdy vyžadovat ruční nátah. Pokud zůstanou hodinky po několik dní mimo zápěstí, je třeba použít ruční nátah. Pohybujte otáčením korunky ve směru hodinových ručiček přibližně o 15 otáček. Zatlačte korunku zpět. Pokud je korunka opatřena závitem (šroubovací korunka), odšroubujte korunku otáčením korunky proti směru hodinových ručiček. Chcete-li zajistit korunku šroubu, zatlačte korunku do pouzdra a otáčejte ve směru hodinových ručiček, dokud není pevně přišroubována.
Tradiční hodinky s automatickým nátahem se skládají z asi 130 částí sestavených do tří hlavních částí, které jsou zdrojem energie, regulačních částí a číselníku. Počet součástí je mnohem vyšší u tzv. Komplikovaných hodinek (datum, fáze měsíce, retrográdní ručka atd.). „Ébauche“ (asi 60 dílů) opatřený regulačními a některými dalšími částmi tvoří pohyb, jinými slovy vnitřní mechanismus hodinek, který umožňuje udržovat konstantní napětí v pružině, jakmile je ručně nataženo nebo automaticky (pohybem zápěstí) a regulovat displej pomocí rukou (hodiny, minuty, sekundy). Hodinky jsou považovány za dokončené, když byl strojek vybaven číselníkem, ručkami a umístěn do pouzdra.
VODOTĚSNOST
„Hodinky nejsou odolné vůči vodě, pokud to není uvedeno na číselníku nebo na zadní straně pouzdra. Hodinky, které nejsou označeny jako odolné proti vodě, by se neměly nosit při mytí rukou, nádobí nebo sprchování atd. Záznam o odolnosti vůči vodě do určité hloubky (např. 30m, 50m) je založen na skutečnosti, že pouzdro bylo navrženo tak, aby vydrželo statický laboratorní test k uvedené hloubce. “Většina hodinek odolných vůči vodě není navržena pro dlouhodobé a aktivní použití ve vodě. Jediné hodinky navržené tak, aby vydržely tyto typy podmínek, jsou hodinky profesionálních potápěčů. Uvedené hodnoty se vztahují ke statickému tlaku. Skutečný tlak vody na hodinkách během používání bude větší než statický tlak.
Například, potápěčský tlak na hodinky je jasně větší v místě nárazu s vodou během potápění v bazénu. Kondenzace může být také problémem. Zapečetěné hodinky zachytí tělesné teplo ve vodě a to zůstane v pouzdře. Pokud se hodinky náhle ponoří do vody, která je o několik stupňů chladnější, může se uvnitř hodinek vytvořit vlhkost a zviditelnit se jako malé kapičky pod sklem. To se obvykle rozptýlí samo o sobě, jakmile jsou hodinky mimo vodu, ale nemusí tomu tak být vždy. Hodinky pak bude nutné přinést do servisu ke kontrole.
3 ATM / 98 FT Vhodné pro každodenní použití. Odolá náhodnému pocákání, ale NENÍ vhodné pro plavání
6 ATM / 164 FT Vhodné pro každodenní použití a plavání, NE však pro potápění u bazénu, šnorchlování nebo vodní sporty.
10 ATM Vhodné pro každodenní použití, včetně plavání a šnorchlování, ale NENÍ vhodné pro hlubinné potápění.
20 ATM Vhodné pro všechny vodní sporty se silným dopadem a potápění v hloubkách, které nevyžadují heliový ventil. Pro potápění v takových hloubkách se doporučuje zakoupit profesionální potápěčské hodinky.
PŘESNOST
Každé hodinky jsou individuálně nastaveny a zkontrolovány na jejich přesnost před opuštěním dílny. Zde najdete tabulku přesnosti Frédérique Constant:
ŘEMÍNEK nebo TAH
Frederique Constant používá na svých hodinkách řemínky z pravé kůže. Kromě řemínku s přezkou je k dispozici speciální spona „skládací“ spona. Spona i speciální spona jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a nesou logo značky. Frederique Constant vyvinul také svůj vlastní tah z ušlechtilé oceli, který je na zápěstí velmi příjemný i v tom nejteplejším podnebí. Unikátní konstrukce je extrémně pevná a snadno nastavitelná. Tah je také k dispozici v plně pozlacené verzi.
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2023 | Design Trade s.r.o.  | info@dtgroup.cz | tel.:  +420 466 615 078
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz  
tel.:  +420 466 615 534
© 2022 | Time Trade s.r.o.
info@time-trade.cz
tel.:  +420 466 615 534
Návrat na obsah