O ZNAČCE - Frederique Constant

Přejít na obsah
O ZNAČCE FREDERIQUE CONSTANT
Kvalitní švýcarské hodinky za dostupnou cenu
Frederique Constant je švýcarská hodinářská manufaktura se sídlem oblasti Plan-les-Ouates v Ženevě, světovém epicentru prestižní hodinářské výroby.

Založena byla v roce 1988 manželským párem z Nizozemska – Alettou a Peterem Stas, kteří se rozhodli založit hodinářskou značku s cílem nabízet kvalitní švýcarské hodinky za dostupnou cenu a demokratizovat tak luxusní hodinky s označením Swiss Made.
30 vlastních manufakturních kalibrů včetně nejnáročnějších komplikací
Společnost Frederique Constant ve své manufaktuře o rozloze 6 200 m2 vyvíjí a také sama vyrábí širokou škálu mechanických, quartzových a chytrých hodinek. Od roku 2004 do dnešního dne společnost navrhla 30 manufakturních kalibrů.

Mezi ně se řadí i ty nejsložitější komplikace, jako je tourbillon, věčný kalendář, flyback chronograf a také nový a v hodinářství dosud nevídaný typ krokového kola – Monolithic. Je vyroben z jediného kusu křemíku, který nahrazuje 26 součástek standardního osazení a kmitá frekvencí 40 Hz, což je desetkrát rychleji než většina mechanických strojků.
Nový standard v oblasti chytrých hodinek
V roce 2015 uvedla společnost Frederique Constant na trh chytré hodinky Horological Smartwatch. Jednalo se o první chytré hodinky s prestižním označením Swiss Made, které na první pohled budí dojem klasických hodinek.

V roce 2018 je vystřídala kolekce Classic Hybrid Manufacture, která kombinovala mechanický manufakturní strojek s chytrými funkcemi. Vše vyvrcholilo roku 2020, kdy jsme představili řadu Smartwatch Vitality s novou generací vestavěného snímače srdečního tepu.
Znovuoživení kolekce Highlife
Ve stejném roce jsme oživili kolekci Highlife (1999) s přepracovaným designem pouzdra a integrovaným vyměněnitelným náramkem.

V následujícím roce ji následovala kolekce Slimline Monolithic Manufacture (2021) s krokovým kolem, které je vyrobeno pouze z jediné součástky, s velmi vysokou frekvencí. Jako poslední následovala kolekce Highlife pro ženy.

Táňa Pauhofová ambasadorkou značky v Česku a na Slovensku
V roce 2022 se ambasadorkou značky stala slovenská divadelní a filmová herečka Táňa Pauhofová, pro kterou jsou hodinky, jak říká, šperk s přidanou hodnotou.
„Robím iba so značkami, za ktoré sa viem stopercentne postaviť. Za kvalitu, krásu. Musí to byť veľmi osobné. Ako v prípade Frederique Constant“, komentuje nově navázanou spolupráci slovenská herečka, známá například z filmů Bábovky, Lída Bárová, trilogie Hořící keř nebo seriálů Terapie a Bez vědomí.
Táňa Pauhofová, Frederique Constant, Česko
Součást jedné z největších hodinářských firem světa
Frederique Constant je v současné době zastoupen na téměř 3 000 prodejních místech ve 120 zemích světa. V roce 2016 se skupina Frederique Constant (Frederique Constant, Alpina Watches, Ateliers deMonaco) připojila k japonské skupině Citizen, aby mohla pokračovat ve svém mezinárodním rozvoji a rozvíjet nové synergie.

© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2023 | Design Trade s.r.o.  | info@dtgroup.cz | tel.:  +420 466 615 078
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz  
tel.:  +420 466 615 534
© 2022 | Time Trade s.r.o.
info@time-trade.cz
tel.:  +420 466 615 534
Návrat na obsah