CLASSICS - Frederique Constant

Přejít na obsah
CLASSICS
MENU KOLEKCE
FREDERIQUE CONSTANT REVIDUJE SVOU NEJVÍCE IKONICKOU KOLEKCI
Jedna velká rodina pod jedním jménem: Classics. Prostřednictvím tohoto jedinečného příjmení vdechl Frederique Constant nový život klasickému hodinářství, ale také dal konkrétní výraz svému hlavnímu poslání: tvořit luxusní hodinky dostupné co největšímu počtu lidí. Dnes tato ikonická kolekce znovu působí svým nadčasovým kouzlem, ale nyní to dělá s modernějším a více nadčasovým designem.

Měkké linie a vyvážené tvary, umírněnost a pevná hodinářská mechanika; kolekce Classics vystihuje ducha značky Frederique Constant. Zahrnuje dámské i pánské modely, moderní, ale i tradiční, kterými se etablovala jako důležitý pilíř ženevské manufaktury.

Ať už jsou modely Classics soudkovitého tvaru, kulaté nebo obdélníkové, sdílí některé společné znaky, zejména jejich záliba v římských číslicích, elegantním stylu a jsou vybaveny převážně guillochovaným číselníkem, zahrnujícím obvyklé komplikace jako: datum, den, měsíc a chronograf, ale i složitějšími, jako jsou měsíční fáze a týden.

Moderní a dynamický
Součástí aktualizované kolekce 2021 je živější a modernější dynamický vzhled při zachování nadčasového a elegantního designu.

S tímto záměrem udělal Frederique Constant zásadní krok pro návrat tří svých klasických kolekcí do středu pozornosti: Classics Index Automatic, Classics Quartz GMT a Classics Quartz. Po úspěšné revitalizaci je nyní k dispozici již 11 nových modelů z těchto klíčových kolekcí.

Classics Index Automatic: moderní a elegantní
Toto je nejvíce opečovávaný a revitalizovaný sortiment v kolekci Classics s novými modely. Celkový duch kolekce je modernější, dynamičtější, podhodnocený a nadčasový. Dvoudílné guillochované číselníky byly nahrazeny jednoduššími matně modrými, bílými nebo černými číselníky. Římské číslice ustoupily modernějším zkoseným indexům na pozicích hodin, vybavených luminoforem. Ručky, původně štíhlé a zúžené, mají nyní tvar meče a představující tak silnější a odvážnější geometrické linie.

Z ušlechtilé oceli, která je považována za jeden ze základních materiálů v hodinářství, jsou vyrobena 4 pouzdra o průměru 40 mm, páté pouzdro je pak pozlaceno růžovým zlatem a je kombinováno s ocelovými modřenými ručkami. Každá z variací je poháněna kalibrem FC-303 s automatickým nátahem, disponujícím rezervou chodu 38 hodin a je doplněna řemínkem z nubukové kůže ve hnědé, černé nebo modré barvě, s výjimkou modelu „full steel“, který je vybaven modrým číselníkem a ocelovým tahem.

Vzhledem k jejich velmi konkurenceschopným cenám představují tyto modely nejdostupnější variantu mechanických hodinek Frederique Constant, doplněné navíc autentickými Swiss Made strojky s automatickým nátahem.

Classics Quartz GMT: pro cestovatele na dlouhé vzdálenosti
Při přepracování řady „Classics Quartz GMT“ upřednostnil Frederique Constant potřeby často cestujících lidí při vytváření funkčních, snadno čitelných hodinek, přizpůsobených aktuální době a častému pohybu mezi kontinenty.

Tyto tři nové modely jsou dokonalými společníky pro dopravní uzly a hlavní letiště. Všechny sdílejí pouzdro z ušlechtilé oceli o průměru 40 mm, s číselníkem kartáčovaným do tvaru slunečních paprsků a quartzový strojek pohánějící tři ručky pro hodiny, minuty a centrální ručku druhé časové zóny, pohybujícími se nad ukazatelem data na pozici 3 hodin. Hodinové ručky opatřené luminoforem doplňuje centrální ručka GMT zakončená červenou šipkou, přehledně zobrazující druhé časové pásmo kdekoli na světě bez rizika záměny den/noc, s kalibrací 24 hodin.

Pomocí jediné korunky lze provádět veškerá nastavení. Když jsou ručky v pozici půlnoci lze druhé časové pásmo upravit otočením korunky ve stejném směru jako normální ručky. Otáčením na druhou stranu lze upravit datum. Jednoduché a intuitivní!

První model s šedým číselníkem a hnědým řemínkem z telecí kůže je následován dalším velmi stylovým modelem s modrým číselníkem a modrým řemínkem. Kolekci završuje třetí sportovnější varianta, doplněná černou barvou číselníku na ocelovém tahu.
Classics Quartz: podstata času
Se třemi novými modely kolekce „Classics Quartz“ potvrzuje Frederique Constant svou vizi nadčasových, cenově dostupných a dokonale vyladěných hodinek. Hodinky mají pouzdro z ušlechtilé oceli o průměru 40 mm se stříbrným číselníkem v modré nebo černé barvě, a jsou navrženy s mimořádným citem pro eleganci a estetiku. Model zaměřuje pozornost na podstatu měření času: dvě ručky pro hodiny a minuty, spolu s ukazatelem data.

Při absenci vteřinových ruček není nic, co by esteticky odlišovalo Classics Quartz od a mechanických hodinek. Reálně mají nyní mechanické i quartzové hodinky díky jejich vysoké úrovni vylepšení mnoho jemných společných rysů: číselníky kartáčované do tvaru slunečních paprsků, leštěné pouzdro, aplikované indexy na pozicích hodin, duplikované na pozici 12 hodin a prošívaný řemínek z telecí kůže.
KOLEKCE ŘADY CLASSICS
© 2020 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2022 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz | tel.:  +420 466 615 534
© 2020 | Time Trade s.r.o.  | info@time-trade.cz  
tel.:  +420 466 615 534
© 2020 | Time Trade s.r.o.
info@time-trade.cz
tel.:  +420 466 615 534
Návrat na obsah